آمریکا به احتمال قوی از برجام خارج می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، «محمدباقر نوبخت» روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت مقام معلم در انزلی اظهار کرد: تا ۲۲ اردیبهشت ماه، به احتمال قوی آمریکا از برجام خارج می‌شود و ما باید منتظر متفاوت شدن اوضاع کشور باشیم.

وی ادامه داد: آماده متفاوت شدن فضا هستیم و تدابیر و بودجه‌های لازم را برای روز‌های متفاوت با امروز، آماده کرده ایم.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: محاصره اقتصادی، همچنان وجود دارد و وظیفه ما این است که آن را بشکنیم و تصمیماتی که از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون تحت عنوان برجام اتخاذ شد و همه مردم ایران در آن سهم دارند را تا آخرین روز، با مستندات دفاع می‌کنم.

نوبخت خاطرنشان کرد: انتظار دارم که جمع فرهیخته فرهنگیان نیز یک بار دیگر سیاست‌های اتخاذ شده در دولت تدبیر و امید درخصوص برجام، رفع تحریم‌ها و نیز برطرف شدن موانع اقتصادی کشور را مستدل و با شاخص‌های مورد نظر رصد کرده و در این خصوص قلم بزنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش، به تقارن روز معلم با نیمه شعبان اشاره و بیان کرد: انتظار دارم فرهنگیان در ارتباط با مفهوم فلسفی انتظار با چهار کلید واژه نبوت، امامت، خاتمیت و مهدویت که برگرفته از اندیشه‌های استاد مطهری است، قلم بزنند و آمادگی داریم که به نحو شایسته و گسترده، تعدادی از این مقالات را تکثیر و منتشر کنیم.

نوبخت با یادآوری اینکه خود او یک معلم بوده و فرهنگیان و معلمان رشت از او برای ورود به مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم حمایت کردند، گفت: از اداره کل آموزش و پرورش گیلان نیز می‌خواهم از هفته معلم تا آغاز هفته دولت، نگاشته‌های فرهنگیان را چه نقادانه و چه مویدانه، جمع آوری کنند.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: دولت برای تکریم مادی و معنوی معلمان، از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد و همواره رفع دغدغه‌های این قشر فرهنگی و سختکوش از دغدغه‌های دولت تدبیر و امید بوده است.

نوبخت در خاتمه سخنانش گفت: در صورت ارائه طرح‌های واقع بینانه متناسب با توانمندی‌ها برای فرهنگیان از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنیم.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *